Wszystkie nasze psy zarejestrowane są w Fundacji Alfa Europe.

Alfa Europe to organizacja z siedzibą w Holandii, założona w celu zachowania,strzeżenia i ochrony Oryginalnego Australijskiego Labradoodla zgodnie z wizją twórczyni rasy (Rutland Manor i Tegan Park z Australii). Alfa Europe monitoruje przejrzystość hodowli oraz prowadzi kompleksowy system rejestracji. Wszystko odbywa się pod ścisłą kontrolą, dzięki temu Australian Labradoodle mają bardzo duże szanse, że przetrwają przez lata jako czysta rasa. Wszystkie szczeniaki i psy hodowlane mają wykonany profil DNA dla wiarygodnej identyfikacji pochodzenia psa.

Jak wiadomo Australijskie Labradoodle nie są jeszcze uznane przez FCI dlatego ich rolę w przypadku tej unikalnej rasy sprawuje Alfa Europe, która jest równocześnie mocno zaangażowana w osiągnięciu uznania Australian Labradoodla przez FCI.

Alfa Europe sprawuje kontrolę hodowlaną,  nadzór oraz zapewnia kompleksowe, wiarygodne informacje dla przyszłych właścicieli Australijskich Labradoodli i ich entuzjastów.

Cele Alfa Europe to:

 1. Stosowanie ścisłego programu hodowlanego, z szczególnym uwzględnieniem zdrowia psa.
 2. Obowiązek badań
  Tylko suki i psy które zyskają wyniki pomyślne są ze sobą kojarzone.
 3. Kojarzenie psów o jak najbardziej przyjaznym, intuicyjnym charakterze. Celem jest pies stworzony do pracy z człowiekiem.
 4. Alfa Europe nadzoruje rejestrację tylko tych Australian Labradoodli wyhodowanych zgodnie z zasadami określonymi w przepisach hodowlanych (na podstawie wizji założycielki rasy).
 5. Organizacja zapewnia rejestrację psów oraz miotów europejskich hodowców na swojej stronie internetowej:
  http://www.alfa-europe.org/NL/geregistreerde-fokhonden.htm
  http://www.alfa-europe.org/NL/nestregistratie.htm
 6. Alfa Europe nakłada konieczność robienia testów DNA wszystkich psów hodowlanych i ich szczeniętom z zachowaniem bazy danych na podstawie której są wystawiane rodowody. Dzięki temu Australijskie Labradoodle są pod ścisłą kontrolą i przyszły właściciel ma pewność, że jego Australian Labradoodle jest Autentycznym Australian Labradoodlem nie wywołującym alergii, nie zrzucającym futra, zdrowym psem.