Gwarancja zdrowia

Gwarancja zdrowia labradoodla

Każdy szczeniak Australijskiego labradoodle opuszczający naszą hodowlę objęty jest tzw. „Gwarancją zdrowia”, która obejmuje wady genetyczne i wrodzone. W przypadku stwierdzenia wady genetycznej u któregoś ze szczeniąt doodli pochodzących z naszej hodowli, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność.
Hodowca doodli zobowiązany jest do wykonania swoim „podopiecznym” badań pod kątem chorób genetycznych wykluczających schorzenia, którymi dana rasa może być obciążona. Stowarzyszenia zrzeszające hodowców Australijskich Labradoodli szczególną wagę przykładają do faktu, by psy rasy Australian Labradoodle były rasą zdrową.
Dysplazja stawów biodrowych, która zdarza się wśród ras, od których Australijskie Labradoodle pochodzą (labrador, pudel), rzadko spotykana jest u psów wywodzących się z linii Rutland oraz Tegan (20 przypadków na 7000 psów).

Australijskie Labradoodle – zdrowe psy

Rasa Australian Labradoodle jest bardzo młoda, mimo to dzięki skrupulatnym badaniom nad osobnikami hodowlanymi, nie dopuszczaniem do rozrodu psów z obciążeniami oraz przestrzeganiem ścisłego programu, hodowcy doodli mogą cieszyć się „zdrowym psem”.