• tydzień pierwszy

  Codzienna kontrola wagi małych labradoodli rozpoczęta:)

  Gala to nasza „mleczna kraina” , dlatego też szczeniaczki rosną jak na drożdżach. Ukochanym zajęciem małych labradoodli na dzień dzisiejszy  jest jedzenie i spanie . Dzięki temu są spokojniutkie i rosną zdrowo.  Mimo to regularnie je ważymy ,aby mieć pewność, że wszystkie  prawidłowo przybierają na wadze . Jest to bardzo ważne, gdyż świadczy o dobrej jakości pokarmu mamy szczeniąt. Jak wiadomo szczeniaczki w czasie od 7-10 dnia życia powinny podwoić swoją wagę urodzeniową. Dlatego ważymy się codziennie:)

   

   

   

   

  Rozpoczęliśmy również  program wczesnej stymulacji neurologicznej, który będzie trwał do 16 dnia życia szczeniaczków

  Od 3 dnia życia maluszków rozpoczęliśmy wykonywać wczesną stymulację neurologiczną, która ma na celu stymulowanie i prawidłowy rozwój połączeń nerwowych w mózgu szczeniąt. Dzięki temu w dorosłym życiu psy ,które były poddawane tejże stymulacji są bardziej odporne na stres. Więcej na ten temat na stronie www. breedingbetterdogs.com/…/early_neurological_stimul…

  Wczesne neurologiczne ćwiczenia  stymulacyjne mogą mieć istotne pozytywne, trwałe efekty, dlatego warto je wykonywać. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie przestymulować szczeniaka . Wczesnorozwojową stymulację neurologiczną wykonujemy  raz dziennie , a jej czas to 3-5 sekund dla każdego szczeniaka. NIE DŁUŻEJ!!!

  Okres wykonywania ćwiczeń stymulacyjnych ma również określone ramy czasowe tj między 3 a 16 dniem życia, gdyż to właśnie w tym okresie następuje gwałtowny rozwój układu nerwowego i głównie w tym czasie pewne bodźce mają duży wpływ i duże znaczenie dla dalszego rozwoju.

  Co możemy zyskać dzięki tym ćwiczeniom:

  -Następuje wzmocnienie bicia serca

  -Wzmocnienie gru­czo­łów nadnerczy

  – Wzmocnienie układu krą­że­nia

  -Zwiększenie odpor­ności na stres

  -Większa odpor­ność na choroby.

  Więcej na temat wczesnej stymulacji neurologicznej w wykładzie Andrzeja Kłosińskiego

  http://coape.pl/wczesna-stymulacja-neurologiczna-szczeniat

  a także  w zakładce SOCJALIZACJA SZCZENIĄT.

  Zapraszamy:)